Täna algab viieteistkümnes DocPoint Tallinn

Täna, 30. jaanuaril algab 15. DocPoint Tallinn, mis kestab kogu nädala ning toob ekraanidele läinud aasta dokiparemiku kogu maailmast. Festivali avab Eesti-Soome koostööfilm „Ilvesmees”, kokku linastub tänavuses programmis 33 filmi. 

Loodusdokumentaal, režissöör Juha Suonpää „Ilvesmees” on visuaalselt kütkestav film äärmiselt harva kaamera ette sattuvatest ilvestest ja eksistentsialistlikest otsingutest keset Soome metsikut loodust. Filmi originaalmuusika on loonud Puuluup ja Tanel Kadalipp ning Eesti-poolseks kaasprodutsendiks on Liis Nimik. 

Kaader filmist „Ilvesmees”
Kaader filmist „Ilvesmees”

Festivali programmis olevad filmid kõnelevad kaasa tänapäeva maailma väljakutsetele, olgu selleks Werner Herzogi uurimustöö tehisajust ja -intellektist filmis „Ajumaastikud” või täies mahus arvutimängus lahtirulluv dokfilm „Kniti saar”. Olulist tähelepanu pöörab festival ka muutuvatele keskkonnatingimustele ja USA äärmuslikuks muutuva poliitikamaastiku telgitagustele. Ka sel aastal on programmis mitmeid tugevaid Ukrainat puudutavaid dokumentaalfilme. Eesti dokumentalistikat esindab Yamagata filmifestivalil Jaapanis esilinastunud „Läinud on jäänud”, mille režissööriks on New Delhis sündinud Varun Trikha. See poeetiline dokumentaal annab uue ja eksootilise vaatenurga Setomaale ja sealsetele inimestele. 

Kaader filmist „Läinud on jäänud”
Kaader filmist „Läinud on jäänud”

DocPoint Tallinn toob Tallinnasse mitmeid režissööre üle maailma. Meistriklassi viib läbi festivali peakülaline Mark Cousins, originaalse käekirjaga filmilavastaja ja meie kaasaja olulisemaid filmikunsti mõtestajad, kes on saavutanud tuntuse ennekõike oma pikkade filmiajalooliste käsitlustega, mis pakuvad temale omast poeetilist ja ainulaadset pilku filmiajaloo tippteostele ja -sündmustele. 

Festival toimub koostöös Helsingi DocPoint festivaliga, mis on Põhjamaade regioonis üks olulisemaid dokfilmiüritusi, selle raames leiab aset ka kolmandat korda toimuv DocPoint FINEST Market. Esmakordselt on industry fookus ja kohtumispaik Tallinnas, kus esitletakse tunnustatud rahvusvahelistele ekspertidele kolme Soome ja kolme Eesti peagi valmivat dokumentaalfilmi. FINEST Marketi eesmärgiks on tõsta mõlema riigi dokfilmide rahvusvahelist nähtavust, tuntust ja anda täiendav tõuge võimalustele leida uusi vaatajaid üle maailma.

DocPoint Tallinna filmid linastuvad kinodes Sõprus ja Artis. Festivali kavas olevaid filme saab vaadata ka Tartu Elektriteatris ning valitud linastusi Kuressaares ja Viljandis. 

DocPointi pileteid on võimalik osta Piletikeskuse keskkonnast. Pileti hind 8 eurot, saadaval on ka kombopiletid hinnaga 30 ja 50 eurot.

Festivali toetavad Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Eesti-Soome Kultuurifond.