DocPoint jõuab tartlaste rõõmuks taas Elektriteatrisse

Tänavu juba 14. korda toimuv dokumentaalfilmide festival DocPoint Tallinn jõuab taas ka Tartusse. Kui DocPoint toimus esmakordselt Tartus 2018. aastal paari linastusega, siis sel aastal leiab programmist lausa 12 maailma tipptasemel dokumentaalfilmi. Linastused toimuvad 1.-5. veebruarini Tartu Elektriteatris.

“Tartu Elektriteater on isikupärane ja Eesti õdusaim kinoruum, kus maailma tippdokumentaalid tunnevad ennast kindlasti väga koduselt. DocPointi poolt on olnud rõõm pakkuda omalt poolt tartlastele tugevat, silmiavavat ja intrigeerivat filmiprogrammi, mis näitab hästi maailma dokumentalistika trende ja suundumusi,” kommenteeris DocPoint Tallinna programmikoostaja Kaarel Kuurmaa.

Dokumentaalfilmid saavad vaataja viia paikadesse, kuhu nad ise ei pääseks. Nii juhatab “De humani corporis fabrica” kinokülastaja julgelt koos sondkaameratega inimese sisemusse, et tuua temani inimkeha olemus ja saladused, „Võrsuv põlvkond“ annab võimaluse jälgida, mis toimub lastega pärast seda, kui vanemad on nad omapäi lasteaeda jätnud ning “Shangri-La. Paradiisi ehitamine” näitab, kuidas maapealne paradiis projektikorras tegelikkuseks muudetakse.

Kaader filmist “Võrsuv põlvkond”

Lisaks leiab kavast kaks linateost, kus naisrežissöörid kutsuvad vastassoo kaamera ette omamoodi pihitoolile. Ruth Beckermann paneb rida mehi lugema tuntud erootikateost möödunud Berliini filmifestivalil kõmu tekitanud ja auhinna võitnud filmis “Mutzenbacher” ning antropoloog Céline Pernet annab filmis “Mehed vaibal” sõna meestele, kui eraldiseisvale liigile, kelle kombeid ja harjumusi erakordse avameelsusega lahatakse.

Kaader filmist “Mutzenbacher”

“Elektriteatril on suur au võõrustada DocPointi Tartus. Sellist dokumentaalfilmide valikut ei ole Eesti kinodes muul ajal aastast võimalik vaadata. Olgu selleks, siis “Lynch / Oz”, mis sobib väga hästi täienduseks eelmisel aastal toimunud ülipopulaarsele David Lynchi retrospektiivile. Või väga inimlik “Pandimaja”, mis räägib Poola taaskasutuspoest ning selle ümber toimetavatest inimestest,” rõõmustab festivali üle Elektriteatri eestvedaja ning suur dokumentaalfilmide sõber Andres Kauts.

Lisaks eelnevalt mainitud filmidele linastuvad Tartus veel “Poola palved”, “Werner Herzog – radikaalne unistaja”, “Varesed on valged” ja Ukrainast kõnelevad filmid “Kui kevad tuli Butšasse” ning “Kaugel”.

Kogu kava saab näha Elektriteatri kodulehel: elektriteater.ee/eriprogrammid/docpoint-tartus

Üksikpiletid (7 €), kombopiletid (25 €) ja festivalipassid (60 €) on saadaval Fientas. Kinkepileteid on võimalik soetada ka Piletilevist. 

DocPointi jõudmist Tartusse toetab Tartu linn. Lisaks toetavad festivali Eesti Filmi Instituut, Kultuurkapital ja Tallinna linn.