DocPoint toob Elektriteatrisse rekordarvu filme ning esmakordselt ka filmikülalisi

1.- 6. veebruarini toimuv dokumentaalfilmide festival DocPoint jõuab taas ka Tartusse. Sel aastal leiab Elektriteatris linastuvast programmist kümme hoolikalt valitud ja maailma dokiparemikku kuuluvat dokumentaalfilmi.

“DocPointi kava on koroona ajastu paradoksina Tartus aegade suurim ja rikkalikum. Samal ajal kui Helsingis on kinod kinni, saavad tartlased suurel ekraanil vaadata koguni kümmet värsket dokumentaalfilmi. Kava on juba nii lai, et võib julgelt öelda, et siit leiab midagi igale maitsele. Eriliselt hea meel on, et reede õhtul saavad tartlased filmide “Dida” ja “Parkima pandud elu” järel kohtuda ka režissööridega ning taas nautida tõelise filmifestivaliga kaasnevat rahvusvahelist melu ning diskussiooni,” kommenteeris DocPoint Tallinna programmikoostaja Kaarel Kuurmaa.

Tartu DocPointi avab kaunis loodusfilm “Lumeleopard”, mille muusika on kirjutanud Warren Ellis ja Nick Cave. Samal õhtul linastub Oscarile pretendeeriv Zimbabwe korruptiivseid presidendivalimisi kajastav uuriv põnevusdokk “President”. Animatsiooni ja arhiivikaadrite seguna linastub Tomasz Wolski ajalooline dokumentaal “1970”, mis jälgib 1970. aastal Poola sadamalinnades ootamatult vallandunud rahutuste mahasurumist. Veel jõuavad ekraanile taani provokaatori Mads Brüggeri uskumatu lugu Põhja-Koreast nimega “Nuhk. Salaja Põhja-Koreas” ja tuntud poola meistri Pawel Lozinski leidlik-vaimukas “Rõdufilm”, mis on üles võetud tema korteri rõdult.

Mads Brüggeri “Nuhk: salaja Põhja-Koreas”. FOTO: Filmikaader

“DocPointi kava on taas kord rikkalik ja mitmekesine. Algselt plaanisime Tartusse poole vähem linastusi, aga valikus olid nii tugevad filmid, et raske oli millestki loobuda. Nüüd saavad Tartu dokisõbrad osa senisest suuremast ning väga esinduslikust filmivalikust,” selgitas Elektriteatri juht Andres Kauts.

Tartus linastuvad festivali vältel kümme filmi: “Lumeleopard”, “President”, “Usk liigutab mägesid”, “1970”, “Dida”, “Parkima pandud elu”, “Bangla surfitüdrukud”, “Rõdufilm”, “Tumepunane mets” ja “Nuhk: salaja Põhja-Koreas”.

Kogu kava saab näha ka Elektriteatri kodulehel: elektriteater.ee/eriprogrammid/docpoint-tartus.

Piletid on müügil Fienta müügikeskkonnas. Hind kõigile DocPointi seanssidele on 6 €, saadaval on ka kinopassid hinnaga 25 € ja 50 €.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga