Programm

Soome lühidokumentaalid

 Valgusepüüdja / Valonsieppaaja / Light Snatcher

Režissöör:
Charlotte Airas-Ehrnrooth
Aasta: 2021
Kestvus: 30 min

Film tuntud soome arhitekti ja akadeemiku Juha Leiviskä tundlikust suhtest loodusliku valgusega. Noorusaja reisidel kogetud ruumi taju Saksamaa hilisbaroki kirikutes on ta suutnud elavalt üle kanda oma modernse joonega töödesse. Režissöör Charlotte Airas ja operaator Aarne Tapola suudavad panna Leiviskä loomingu elama ja valguse eluliselt võbelema kord pilti kiirendades või vastupidi aeglustades, näidates päikese kaunist liikumise ringi tema ehitistes.

Kaarel Kuurmaa

 

Kansanradio – avatud mikrofon / Kansanradio – runonlaulajien maa / A People’s Radio – Ballads from a Wooded Country

Režissöör: Virpi Suutari
Aasta:
2021
Kestvus:
27 min

Virpi Suutari ilus ja leidlik Soome sisusse piilumise film on võtnud oma lähtematerjaliks inimeste kõned YLE legendaarsesse raadiosaatesse “Kansanradio”, mis ühendab soomlasi pühapäeva pärastlõunatel juba aastast 1979. Selles sissehelistamistest sündivas kokteilis kuuleb nii elulisi kaeblemisi, anekdoote, luuletusi kui harrastuslauljaid ning üldse kõike mis inimeste keelel ja meelel.

Filmi visuaali on režissöör kaamerasse püüdnud road-movie meetodil mööda suvist Soomet ringi sõites, mis maalib väga eheda pildi Soome elust tema mitmekesises külluslikkuses.

Kaarel Kuurmaa

Linastub:

  • Kino Artis, saal 2: Teisipäev, 1.02 - 17:30
  • Kino Artis, saal 2: Reede, 4.02 - 19:30